Zdravím Akelo Tako
Jelikož už mám CS3 tak jsem konečně mohla využít tvých tutoriálů:),,ale nevím zda jsem ho pochopila dobře,,kdybys měla čas ,zkontrolovala bys mi zda to dělám dobře,,,popřípadě bych ocenila kritiku :)
Odpověď od Akely Taky: Ahoj, tak jsem se na to tvé dílko koukla :) Dobrý! Teda.. samozřejmě v rámci možností. Já jsem tuhle "chlupatou metodu" používala totiž v podstatě v době, kdy jsem neuměla kreslit, a tak dneska se mi už vůbec nelíbí. Asi bych ten tutoriál měla sundat nebo ho nahradit nějakou novější verzí X-D Když ale opominu skutečnost, že jsi použila špatný tutoriál a že metoda je od základu hrozná, tak se ti ten obrázek moc povedl :)))
Jinak píšeš tam že jsi kreslila vlka, břízu a všechno sama bez použití předlohy. Jako kdyby ses bála předlohu používat. Jednak ti to trochu nevěřím, protože vlka vykukujícího za břízou jsem zaručeně někde viděla na fotografii (i když sis možná ten obrázek jenom zapamatovala a nechala se jím inspirovat), a druhak se neboj předlohy používat, protože na tom není nic špatného. Právě naopak. Dělám to já a dělají to i všichni "velcí autoři" (kteří se věnují realismu; autoři komiksových stylů předlohy používají asi méně). Jedna věc je obrázek zkopírovat a druhá je použít ho jako předlohu, nechat se jím vést, ale nezkopírovat ho zcela. Například vezmeš-li si k ruce pár obrázků vlků v jedné poloze a nakreslíš je pak v poloze trochu jiné, výsledek bude lepší, než když toho vlka nakreslíš stejně, ale bez předlohy. Nemůžeš si pamatovat každý detail. Můžeš se specializovat na 1 věc (zvíře, př. vlka) a toho pak umět fotoralisticky... ale už nezvládneš bez předlohy třeba kočku, antilopu nebo kudlanku. Spíš než obávat se předloh je tedy nutné umět se naučit promítat věci z fotografie do 3D prostoru (v hlavě) a z něj je pak dostat na papír třeba v jiném úhlu (tohle se dobře učí na jednoduchých postavách jako jsou třeba Pokémoni... zkus si to někdy na Voltorbovi nebo Magnemitovi ;)). Pak zvládneš všechno, s předlohou, ale každý obrázek bude stejně originální. |