Zpět k aktualizacím English version
ObrázkyInformaceObchodKniha návštěvNapište miOdkazy na jiné stránkyVědecká sekce


Často kladené dotazy

Často se mě ptáte na podobné dotazy a odpovídat na ně znovu a znovu pomalu přestává být zábavné, tak jsem tady zřídila sekci nejčastěji kladených dotazů. Budu časem přidávat další. Ale samozřejmě pokud máte nějakou otázku, která zde není zodpovězená, můžete se mě zeptat:)

 • Jak dlouho ti trvá, než nakreslíš/namaluješ jeden obrázek?
  To záleží na každém obrázku. Plně detailně vymalované digitální malby můžu tvořit tak od tří dnů až po týden, zatímco jednoduchá kresba tužkou zabere pár hodin. (A ještě jednodušší třeba pár minut ;)) Ostatní obrázky jsou tak něco mezi :)
 • Nakreslíš mi zadarmo obrázek?
  Je mi líto, ale už si to nemůžu dovolit. To víte, můj čas je drahocenný, je ho čím dál tím méně, a já se taky musím nějak živit. Výjimečně můžu s někým udělat obrázkovou výměnu (já nakreslím obrázek vám, vy naoplátku mně), ale oficiálně už ani výměny nedělám.
 • Nakreslíš mi vlky?
  Anoo, prodávám obrázky namalované na přání ;) Ale pokud doopravdy chcete jen kresbu nebo malbu vlků či jiných divokých zvířat bez dalšího upřesnění, koukněte se do mojí galerie. Plánuji malovat více obrázků divokých zvířat a můžete si koupit výtisky. (Popř. i originály, když se zase někdy uchýlím ke klasické tvorbě místo digitální ;) Opravdu nevidím rozdíl mezi obrázkem vlků namalovaným pro vás a obrázkem vlků namalovaný z mé vlastní iniciativy jen tak pro radost.
 • Jak tak pěkně kreslíš na počítači? Zkouším to taky, ale nejde mi to. Můžeš mi dát nějaké rady?
  Totiž... já vlastně NEKRESLÍM na počítači; To jsem dělávala kdysi, když jsem neměla ani skenr, ani tablet. Pro kreslení myší snad mohu doporučit jen to, abyste používali nástroj úsečku a nebo křivku namísto "free-hand" nástrojů, protože ty jsou těžko myší ovladatelné. Dneska si všechno předem nakreslím tužkou na papír a poté to naskenuji. A pokud se ptáte na vybarvování, napsala jsem tutoriály. Vím, že to asi nejsou nejlepší tutoriály na Internetu (neumím psát tutoriály ^^'), ale měly by vám alespoň zběžně přiblížit způsob, jakým se dá na počítači vybarvovat. Taky se mi zdá, že jste občas přesvědčení o tom, že jakmile získáte tablet nebo dobrý grafický editor, dokážete s nimi automaticky zázraky. Není tomu tak, ve většině případech to, co dovedete na počítači, odráží vaše reálné schopnosti kreslit a malovat tužkou či pastelkami na papír. Zkrátka tablet i grafický editor mohou být užitečné, ale nespoléhejte na to, že vás naučí kreslit.
 • Překrásně maluješ, moc se mi to líbí!
  Ó, díky! Ne, myslím to vážně; Dostávám mnoho pochvalných dopisů od fanoušků a jsem za každý z nich moc ráda! Jsem šťastná, že se vám moje tvorba líbí, a každý podobný e-mail mi udělá velikou radost. Pokud na něj neodpovím, není to proto, že by se mi nelíbil, ale většinou proto, že zkrátka nevím, co odpovědět; Pokud váš dopis neobsahuje nějakou specifičtější otázku, o které bych se mohla rozpovídat, jsem holt v koncích :) Ale pokud ano a já budu vědět, co psát, ráda odepíši všem.
 • Přečetl/a jsem si tvůj tutoriál té "chlupaté metody" v Adobe Photoshopu. Zkoušel/a jsem to taky, ale mám novější verzi než je 4.0 a zdá se mi, že mi neumožňuje takto rozmazávat obrázek/vytvářet obrysy pomocí úsečky. Můžeš mi s tím pomoct?
  Po pravdě, tahle metoda je už pro mě dost stará, vůbec se mi nelíbí a to nejlepší, co vám mohu doporučit je, abyste se o to vůbec nepokoušeli a zkusili raději něco lepšího. Ale pokud to DOOPRAVDY vyzkoušet chcete, s novější vertí AP vám nejspíš neporadím (většinou to stejně umí, pouze má třeba defaultní jiné nastavení, takže se o vašem problému můžete dočíst spíš v návodu Photoshopu), ale můžete vyzkoušet tuto metodu trošku pozměnit vlastním způsobem. Základní věcí je, že plochu obrázku rozmazáváte rozmazávacím štětcem, takže o tom přemýšlejte.
 • Jsem webmasterem *vložte sem nějaký název stránky* a chtěl bych požádat o svolení k tomu, abych mohl použít nějaký tvůj fanart do svojí sekce fanartu ve své galerii.
  Dokud tam bude napsáno, že obrázky jsou moje, a možná i odkaz na mojí stránku, je to v pořádku a obrázky smíte použít :) Ale pozor, toto se vztahuje pouze k obrázkům v sekci "Fanart". Tyto obrázky zákonitě nechráním tolik, jako svojí originální tvorbu, takže většinou dovoluji ostatním je vystavovat, kde se jim umane.
 • Moc se mi líbí tvé obrázky Lvího Krále/Pokémonu/ostatního fanartu. Mohla bys prosím příště nakreslit *sem vložte nějakou postavičku, Pokémona nebo tak*?
  Možná, a je ještě větší šance, pokud je tato postavička i mojí oblíbenou ;) Když mi napíšete, koho byste rádi viděli v mé sekci fanartu, do mé knihy návštěv, určitě vám ruka neupadne ;)
 • Líbí se mi, jak maluješ. Můžeš mi poslat nějaké obrázky mailem?
  Je doopravdy TAKOVÝ problém si projít moji galerii a tyto obrázky si stáhnout? -_-
 • Kreslíš něco jiného, než vlky?!
  Vlci jsou mým hlavním předmětem, ale samozřejmě - kočkovité šelmy, draky, ptáky, bezobratlé, jakákoliv další zvířata.
 • Mluvíš anglicky?
  Uhm. Jistě.
 • Nakreslil jsem obrázek/napsal příběh/básničku. Chceš je poslat?
  Ale ano, proč ne. Ráda si prohlédnu tvorbu ostatních :) Jen mi prosím nemějte za zlé, pokud zrovna nebudu mít čas číst vaši sto-stránkovou povídku ^^'
 • Mám rád vlky, je mi 13 let a rád kreslím. Napiš mi e-mail!
  Je mi líto, ale nenapíši vám e-mail jen proto, že jste, kým jste, bez jakéhokoliv tématu na reálnou konverzaci.
 • Kolik je ti let? Jakého jsi pohlaví? (Ano, tohle je samozřejmě otázka pouze anglicky mluvících lidí ;))
  Moje osobní info je nejen tady v sekci "O mně", ale většinou taky všude tam, kde se nachází mé obrázky - tedy v internetových galeriích jako jsou DeviantArt a SheezyArt. Můžete si je přečíst tam.


Všechny obrázky tady jsem vytvořila já, Akela Taka. Prosím, nekopírujte, nezneužívejte a neredistribujte je bez mého svolení. Copyright © 2002 - 2010 Akela Taka. Všechny postavičky, na které jsou autorská práva, patří jejich příslušným majitelům.