Zpět k aktualizacím English version
ObrázkyInformaceObchodKniha návštěvNapište miOdkazy na jiné stránkyVědecká sekce


O mně

Na téhle stránce najdete informace o mně - můj věk, moje zájmy, můj život. Ale především se zde pokusím vysvětlit trochu víc o svém vlčím já jménem Akela Taka - o celém svém pravém já.

JMÉNO
Pojmenování je velice prosté. Zkrátka jsem skloubila jména dvou svých oblíbených filmových (knižních) postav, takže dohromady vytvořila zvláštní přezdívku.
AKELA je vlk z Kiplingovy Knihy Džunglí. Nikdy jsem tu knížku nečetla, ale oblíbila jsem si Disneyho zpracování příběhu, takže jméno Akela vlastně pochází odtud. Je to moudrý vlčí duch a vůdce ve mně. Mé divoké a tvořivé já. Duch, který zůstává skrytý před mnohými z vás... který zůstává skrytý v mé tvorbě.
TAKA je původní jméno Scara, padoucha z filmu Lví Král (moje nejoblíbenější postava z celého filmu). Je to mé zkrocené, civilizované a polidštěné já; Mé já, které je tak trošku "zaslepeno" tím, co po mně vyžaduje společnost, ve které žiji - nebo spíš ovlivněno okolím, které mě obklopuje. Je to ten milý človíček, kterého můžete potkat v opravdovém životě. Je to skutečnost, kterou žiji.

DVĚ BARVY
Obě jména představují dvě barvy na jediné osobě, vlčici napůl černé a napůl bílé. Tahle barevná symbolika v našem prostředí svádí k tomu, abyste ji interpretovali jako boj dobra se zlem každého v nás - ale ve skutečnosti je význam jiný. Dobro a zlo v něm nehledejte, neboť tyto pojmy jsou relativní a zcela závislé na kultuře. Neexistuje člověk poctivý a nepoctivý, ale jen situace, ve kterých se člověk poctivě chová či nechová. A tyhle dvě barvy dávají dohromady celistvost jedince s celým repertoárem vlastností. I když mi prostředí, ve kterém žiji, umožní vyjádřit jen část ze svého celku, ta druhá část mi patří zrovna tak. A já ji mohu realizovat mimo tento svět, třeba právě ve světě umění, ve světě bez hranic. Ve Světě, kde vlci mohou létat.

PŘEZDÍVKY
Používám i další přezdívky, jsou to Silka - Wilka (mezi mými spolužáky a rodinou) a Suicune Wolf (používaná mezi Pokémony). Ale obě vlastně znamenají "Akela Taka".

Akela, Wilka (="vlk"), Wolf.
Taka, Silka ("Silvie"), Suicune (Pokémon).

Takže asi tak :)

KDO SE SKRÝVÁ ZA VLČICÍ
Za vlčicí se skrývá osůbka, jež studuje zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jejím zaměřením je etologie a ekologie, především chování člověka, ale i zoologie ptáků a evoluce. Nevědecky také filosofuje o všem, co ji napadne. Kromě toho na ní není celkem nic zajímavého, tedy až na vám již známou skutečnost, že se ráda ve svém volném čase věnuje malování, kreslení a jiné tvorbě včetně animace - ačkoliv umění jako takové nikdy nestudovala a v tomto oboru je samouk (proto ji také chybí některé základy). Velice ráda si hraje, stará se o svoje pejsky, nerada cestuje (kam by se tahala, když celý svět přichází za ní...), ráda fotí zvířata, ať už ze zoo, nebo divoká, a to i přesto, že focení rozumí jen do té míry, že na automatickém foťáku zmáčkne spoušť a ono to vyrobí obrázek. A to je o vlčici zatím všechno.

Něco jako "moje ID":
Jméno: Silvie Lišková
Datum narození: 8/23/1984
Pohlaví: Samice
Druh: vlk
Bydliště: Česká Republika, Dobříš

Oblíbený film: Lví Král, Balto, Mononoke Hime, Mustang
Obl. kniha: Čas vlků (William Horwood)
Obl. jídlo: Cibule ^_^ a... králík.
Zájmy: Zvířata (hlavně vlci a ptáci), furry, animované filmy, Anime, malování, čínští chocholatí psi, příroda...
Chcete-li vidět mé další oblíbené věci, proč se nepodívat na seznam fanlistingů, ve kterých jsem přihlášená? ;)

Mívala jsem různá zvířata, včetně křečků, zebřiček, stříbrozobek a strašilky, dneska mám dva psy. Jsou to čínští chocholáči, matka s dcerou, a jmenují se Honey (labutěnka) a Hildegarda (naháček). Jsou to mí miláčci.


Pokud chcete vidět více fotografií mých pejsků nebo zvířat ze zoo, která ráda fotím, navštivte mojí galerii na Picase.Všechny obrázky tady jsem vytvořila já, Akela Taka. Prosím, nekopírujte, nezneužívejte a neredistribujte je bez mého svolení. Copyright © 2002 - 2010 Akela Taka. Všechny postavičky, na které jsou autorská práva, patří jejich příslušným majitelům.